Krótki opis projektu

 Nasza filozofia opiera się na zasadach ergonomii i biomechaniki

ERBI Sp. z o.o. zamierza wprowadzić na rynek innowacyjne produkty, jakimi są profesjonalne wiosła, skierowane głównie do zawodowych kajakarzy, mistrzów sportu, którzy są uczestnikami międzynarodowych wydarzeń sportowych. Ekspansja zaplanowana jest nie tylko na rynek krajowy, ale również europejski, azjatycki i międzynarodowy. Przedsiębiorstwo po zakupie odpowiednich maszyn i materiałów będzie w stanie produkować nowoczesne wiosła wytwarzane z bardzo mocnych i lekkich materiałów, co zagwarantuje im większą trwałość oraz odporność na szybkie niszczenie się. Istotną przewagą nowych wioseł będzie ich mniejsza masa oraz ergonomia, niespotykane dotąd dopasowanie do ręki prawej lub lewej, które skutkować będzie lepszymi osiągami prędkości. Ponadto będą to wiosła dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów lub produkowane masowo dla całych drużyn kajakarskich. Produkcja wioseł będzie się odbywała w Polsce Wschodnie, w Białymstoku, gdzie zaangażowany będzie cały zespół nioskodawcy, w skład którego wchodzą osoby z wieloletnim doświadczeniem sportowym, trenerskim i biznesowym. Dzięki bardzo dobrej znajomości rynku, potencjalnych klientów i dogłębnej wiedzy o dyscyplinie sportowej, firma ma ogromne szanse na osiągnięcie sukcesu rynkowego.

Cel projektu

Celem projektu jest wprowadzenie na rynek nowego produktu - innowacyjnych wioseł kajakarskich, stworzonych z najnowocześniejszym, ultralekkich materiałów, bazujących w swojej konstrukcji na zasadach biomechaniki i ergonomiki ruchu, do tej pory nie łączonych w produkcji tego typu sprzętu. ERBI Sp. z o.o. zamierza rozwinąć w makroregionie Polski Wschodniej produkcję nowych wioseł, które od pomysłu do MVP zostały stworzone w ramach inkubacji w Platformie Hub of Talents, a dzięki zweryfikowanemu modelowi biznesowemu, już jako prototypy budzą ogromne zainteresowanie potencjalnych klientów.
Wstępne prezentacje produktu oraz testowanie przez mistrzów kajakarstwa podczas tegorocznych zawodów pokazują, że wiosła te bardzo szybko zdobędą rynek, a ich sprzedaż będzie się rokrocznie zwiększała i plany sprzedaży przedstawione w modelu biznesowym bardzo szybko zostaną osiągnięte.